Rzadkie choroby - podejmijmy wyzwanie

RzadkieFP kopia.jpg wlk28.lutego 2015 r. z okazji Światowego Dnia Chorób Rzadkich w 100 000 egzemplarzy Gazety Wyborczej ukazała się kampania   „Rzadkie Choroby - Podejmijmy Wyzwanie”.  

Do dyskusji zaproszono specjalistów z różnych dziedzin min. Prof. Bożennę Dembowską Bagińską oraz Prof. Danutę Perek w tematach schorzeń onkologicznych u dzieci. W temacie onkologii jako schorzeń rzadkich wypowiedzieli się również Prof. Jan Maciej Zaucha, Prof. Grzegorz Mazur oraz Dr Tomasz Ociepa. W kampanię zaangażowały się także Stowarzyszenia i Fundacje na co dzień wspierające chorych.

Zobacz w formacie PDF


Diagnostyka i leczenie chłoniaków

gabinet prywatny diagnostyka i leczenie chloniakowRozmowa z dr hab.n. med. Wojciechem Jurczakiem z Oddziału Klinicznego Hematologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Gabinet Prywatny, vol. 20, nr 2, 2013.

Zobacz w formacie PDF


 

Czy to chłoniak?

porozmawiajmy o zdrowiu chloniakJego objawy przypominają często zwykłe przeziębienie lub inną niegroźną infekcję.

Porozmawiajmy o zdrowiu, nr 6, 2013.

Zobacz w formacie PDF


 

Profilaktyka zakażeń w stanach zaburzonej odporności

profilaktyka zakazen dlugosz daneckaPacjenci z rozpoznanymi chorobami limfoproliferacyjnymi (przewlekła białaczka limfocytowa /CLL/, chłoniak Hodgkina, chłoniaki nieziarnicze) należą do grupy zwiększonego ryzyka powikłań infekcyjnych oraz cięższego przebiegu zakażeń wirusowych i bakteryjnych.

Artykuł lek. med. Moniki Długosz-Daneckiej
Oddział Kliniczny Hematologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Zobacz w formacie PDF


PROFILAKTYKA NIEPŁODNOŚCI W CHOROBACH NOWOTWOROWYCH

oncofertility janeczko zalewski 250Współczesna medycyna stwarza szereg możliwości, dzięki którym możliwe jest zachowanie płodności, mimo zastosowania terapii przeciwnowotworowej. Podjęcie odpowiednich kroków w momencie postawienia diagnozy, może mieć ogromne znaczenie w przyszłości.

Artykuł dr n. med. Jarosława Janeczko, mgr inż. Michała Zalewskiego
Centrum Leczenia Niepłodności PARENS

Zobacz w formacie PDF


JAK RADZIĆ SOBIE Z EMOCJONALNYMI SKUTKAMI CHOROBY NOWOTWOROWEJ

JakRadzicSobieZEmocjonalnymiSkutkamiChorobyNowotworowej-poWeryfikacjiAW-25.09-0Chłoniak to schorzenie o niejednorodnym obrazie, mogące rozwijać się długo i niespostrzeżenie, a czasem ujawnić się w sposób gwałtowny i nagły. Choroba ta, mimo iż jest chorobą nowotworową, ma dobre rokowania, daje spore szanse na wyleczenie bez względu na stopień zaawansowania. Leczenie jest jednak uciążliwe, a sam fakt rozpoznania chorobynowotworowej generuje poważny stres.

 Artykuł mgr Alicji Widery - psychologa klinicznego
z Pierwszej Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Gastroenterologicznej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie

 Zobacz w formacie PDF

ulotka Chloniak to diagnoza

Warto przeczytać

Chłoniak może dotknąć każdego!

Nie bagatelizuj objawów

Niepokojce objawy 2015wlk panelNiepokojce objawy 2015wlk panel

Rak wolny od bólu

Czy rak musi boleć? Dowiedz się gdzie leczyć ból, skorzystaj z praktycznych porad, skontaktuj się z ekspertem.

Dowiedz się więcej.

ANKIETA BIURA RZECZNIKA PRAW PACJENTA

Problemy młodych pacjentów związanych z koniecznością przejścia po ukończeniu 18 r.ż. spod opieki pediatrycznej do systemu opieki zdrowotnej dla osób dorosłych. Dowiedz się więcej.

Spotkania z Przebiśniegami

UWAGA!!! - Ze względu na sytuację epidemiologiczną, comiesięczne spotkania Stowarzyszenia "Przebiśnieg" zostały zawieszone do odwołania.

Tel 800 - 493 - 494 - Bezpłatna Infolinia Polskiej Unii Onkologii

Telefon czynny jest od poniedziałku do czwartku w godzinach 16.00- 19.00. 

Dowiedz się więcej.

Co Polacy wiedzą o chłoniakach?

Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Chłoniaki „Przebiśnieg” sprawdziło stan wiedzy Polaków o chłoniakach. Okazuje się, że ponad 50 proc. ankietowanych nie znało objawów chłoniaków.Co Polacy wiedzą o chłoniakach?

 

WTC 50x100

 

roche

 

fundacja aleksandrowicza small

 

szpital

 

onkologia

 

hematoonkologia.pl